Jak vybrat perfektní botu na volejbal?

Jak vybrat perfektní botu na volejbal?

1. 11. 2022 8 min. čtení

Vhodná volejbalová obuv je pro tvůj výkon na hřišti zásadní. Silové odrazy, časté dopady a nepředvídatelné pohyby. Správná bota však znamená pro každého něco jiného. Najdi si tu svou!

Jedna nejlepší volejbalová bota pro všechny neexistuje. Jak to? Protože každý člověk je individuální - má jiné držení těla, tvar nohou, herní postavení, požadavky a cíle. Najdi si PERFEKTNÍ VOLEJBALOVOU BOTU přímo pro sebe s pomocí WePlayVolleyball.

Základní vlastnosti kvalitní volejbalové boty

Přečti si pět základních aspektů, se kterými můžeš u každé kvalitní boty na volejbal počítat:

Stabilita - Smeč či blok. Při každém pohybu na volejbalovém hřišti se potřebuješ cítit stabilně, bezpečně a sebejistě. Právě vhodná obuv je základním kamenem stability. 

Trakce - Kvalitní gumová podrážkou ti zajistí skvělý kontakt s povrchem a sníží riziko uklouznutí na palubce.

Tlumící složky - Tvrdé dopady a dynamické úskoky tvoří většinu času na hřišti. Proto jsou do bot zabudovány pěnové tlumící složky, které zjemní doskoky a zmírní tlak na tvé klouby. 

Komfort a odolnost - Příjemné materiály uvnitř boty ti zajistí pohodlí a pevné materiály ve svršku se postarají o odolnost proti poškození.

Prodyšnost - I přes výše zmíněnou odolnost jsou boty navenek prodyšné a udržují v botě optimální klima. 

Tým WePlayVolleyball má pro tebe jednoduchý návod, jak najít SVOU PERFEKTNÍ VOLEJBALOVOU BOTU! Zodpověz si čtyři základní otázky:

Otázka č. 1 - Jaký jsi typ hráče?

Na WePlayVolleyball najdeš rozdělení bot do dvou typových kategorií:

 • Středně vysoké tenisky - Boty pro silovější hráče a pro ty, kteří potřebují maximální stabilitu v oblasti kotníku. Nejvíce se hodí pro smečaře či blokaře, kteří často vyskakují a následně dopadají na tvrdý povrch. Díky robustnější konstrukci mají boty větší hmotnost. 
 • Nízké tenisky - Boty pro menší hráče na ostatních pozicích, kterým stačí optimální dávka stability, ale chtějí využít maximální dynamicky potenciál. Boty jsou díky nižší hmotnosti lehčí a rychlejší.

Adidas

Otázka č. 2 - Jaký máš styl hry?

Dalším aspektem při výběru volejbalové boty je tvůj styl hry. Do jakých kategorií se řadí?

 • Síla - Boty pro mohutnější hráče, pro které je stabilita alfa omega. 
 • Rychlost - Boty pro hráče, kteří chtějí být u každého míče jako první. 
 • Výskok - Boty pro hráče, kteří chtějí maximalizovat svůj odraz na smeč či blok. 
 • Neutrální styl - Boty pro hráče, kteří si nejsou jisti svým stylem hry, nebo chtějí kousek od všech výše zmíněných stylů.

Mizuno

Otázka č. 3 - Na jakém povrchu hraješ?

Existují tři základní povrchy, na kterých můžeš hrát - palubka v hale, venkovní hřiště, či hřiště na plážový volejbal.

 • Sálová obuv - Na zápasy v hale potřebuješ botu s takovou podrážkou, která ti zajistí spolehlivou přilnavost, protiskluzovou funkci a tlumící vrstvy kvůli dopadům na tvrdý povrch. Nejnovější technologie ti také zajistí skvělou návratnost energie, aby byl každý tvůj pohyb rychlý a dynamický.
 • Venkovní obuv - Pokud hraješ venku na tvrdém povrchu, obuj volejbalovou botu s pevnou podrážkou a tlumícími vrstvami pro zmírnění dopadů. 
 • Návleky (“botičky”) na plážový volejbal - Specifický povrch, na kterém hráči hrají naboso. V případě, že ti je písek nepříjemný nebo moc studený, můžeš zvolit speciální neoprenové ponožky na beach volejbal, které oproti botám zamezí vniknutí zrnek písku.

návleky

Otázka č. 3 - Jakou velikost zvolit?

Správný výběr velikosti je důležitý primárně pro bezpečí a stabilitu při hře. Bota by tě neměla nepříjemně tlačit, ale zároveň v ní chodidlo nesmí plavat. Ověřenou metodou je změření chodidla mezi palcem a patou (v cm). Pro snažší provedení si můžeš nejprve obkreslit chodidlo na papír a až poté změřit. Pamatuj, že u každé značky se velikosti trochu liší, proto si dané číslo vždy zkontroluj v tabulce velikostí daného výrobce. 

Veškeré informace a vlastnosti najdeš na e-shopu WePlayVolleyball v popisku dané boty, takže budeš vždy vědět, čím budeš skórovat!

WePlayVolleyball a udržitelnost

Záleží nám na životním prostředí a proto ti zde nabízíme množství volejbalových bot z recyklovaných materiálů. Omrkni udržitelné volejbalové boty a udělej ekologický krok vpřed spolu s námi! Konkrétní množství použitých recyklovaných materiálů nalezneš v popisku daného produktu. 

Tipy na úspěšný výběr volejbalové boty

 • Vybírej botu ve specializovaných obchodech - Boty z volejbalové speciálky jsou zárukou kvality, ale co je ještě lepší? Náš tým WePlayVolleyball se skládá z profíků a je připraven ti s výběrem poradit, ať můžeš hrát na maximum!
 • Na výběr si dopřej prostor - Ať už vybíráš v kamenné prodejně nebo online, při výběru nespěchej. Zjisti si o dané botě veškeré informace a neboj se zeptat na další věci, které tě zajímají. 
 • Změna tvých potřeb - Vlivem změn chodidla, zranění či nových pohybových vzorců se může stát, že ti dosavadní typ boty přestane sedět. Jedná se o běžný vývoj a znamená to, že je na čase rozšířit obzory a vyzkoušet nové druhy bot! 
 • Neváhej nás kontaktovat - Pokud s volejbalem začínáš, tak neváhej kontaktovat náš tým. Naši specialisté v oboru ti s výběrem tvé boty rádi pomůžou. E-mail nebo telefonní číslo najdeš v pravém horním rohu na našem webu.

Inspiruj se našimi bestsellery!

ATTACK ONE 2.0
kempa
HYPERSET OLYMPIC EDITION
nike
WAVE LUMINOUS 2 W
mizuno
Accelerate Turbo Nitro II
puma
METARISE
asics
METARISE
asics
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
Attack Mid
kempa
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
SKY ELITE FF MT 2 W
asics
WAVE LIGHTNING Z8 MID
mizuno
WAVE LIGHTNING Z8 MID W
mizuno
Předchozí
Další